Mlýn Věrovany

Mouka z Věrovan je záruka kvality a dobrého jména

Každá dobrá hospodyňka velmi dobře zná mouku z Věrovan. Historie značky mouka z Věrovan se začala psát už v osmnáctém století. V jednu chvíli byl mlýn Věrovany dokonce nejmodernější v republice a k výrobě mouky používal nadčasové technologie. Oproti mlýnu Slatinice se zde vyrábí i malospotřebitelské balení.

Proč si vybrat mouku ze mlýna Věrovany?

  • Mouka z Věrovan má více než stoletou tradici.
  • Ověřená kvalita spokojenými zákazníky.
  • Ovládáme staré mlynářské řemeslo a zaměstnance pravidelně školíme.
  • Používáme moderní technologii německé společnosti Bühler

Mlýn Věrovany má stoletou tradici a zabývá se mletím pšenice. Předností tohoto mlýna je zavedená značka kvality mouky z Věrovan, kterou zná většina kuchařek na Moravě.

Mlýn Věrovany prošel v roce 2009 rozsáhlou rekonstrukcí a byla zde zvýšena kapacita. Tento projekt byl spolufinancován za podpory z fondů evropské unie – evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova.

Dnešní kapacita mlýna je přibližně 150 tun za 24 hodin.

Provoz mlýna je denně plněn z obilního sila o celkové kapacitě 1200 tun.

Surovina prochází přes přípravné zásobníky o kapacitě 330 tun, kde probíhá homogenizace obilí pro ustálení kvality zboží pro naše odběratele.

Provoz mlýna je vybaven moderní technologií na zpracování pšenice od společnosti Bühler, kde se vyrábí široký sortiment pšeničných výrobků.

Hotové výrobky a meziprodukty jsou skladovány v míchárně, která je kapacitně stavěna na týden provozu mlýna. V tomto mlýně je vysoká variabilita expedice výrobků. Je zde
možné nakládat volně loženou, pytlovanou mouku i malospotřebitelské balení, pro které byla vybudována balírna těchto výrobků.

Balírna je v dnešní době vybavena dvěma balícími linkami o kapacitě 120 sáčků/min.
Poslední inovací balírny bylo pořízení paletizéru od firmy RE.LO.BO., který je schopen umístit na paletu jak skupinové balení po 10 kg, tak i singl balení po jednotlivých sáčcích o hmotnosti 1 kg.

Dostatečná kapacita balírny zajišťuje bezproblémové zásobování odběratelů.