Drobečková navigace

Malitas s.r.o. > O nás

havicka_o_nas_v2.jpg

O nás

Společnost MALITAS s.r.o. byla založena v roce 1999. V roce 2000 proběhlo znovu zprovoznění obou mlýnů Slatinic a Věrovan. Tyto mlýny byly několik let mimo provoz z důvodu špatného projektu při privatizaci.

Cílem společnosti bylo vrátit zpět dobré jméno těmto významným mlýnům na Moravě.

SYNTHESIS_front_3_4.jpgHlavní činností naší společnosti je tedy mlýnská výroba, které věnujeme veškeré zdroje pro její chod. Od chvíle, kdy byly tyto mlýny spuštěny se neustále provádí výměna technologie a její modernizace. Dnes jsou mlýny vybaveny německou technologií značky Bühler, která je všeobecně považována za špičku v oboru. V žitném mlýně ve Slatinicích jsme jako první v ČR nainstalovali italskou technologii Golfetto Sangatti. Chod mlýnských provozů je kompletně řízen PC systémem. 

Snahou celého kolektivu společnosti je být dobrým partnerem pro zákazníky a plnit veškeré požadavky vyplývající z dodavatelsko - odběratelských vztahů. Máme zájem zajišťovat veškerý servis pro celou strukturu stávajících, ale i nových zákazníků bez ohledu na jejich velikost. Spokojenost zákazníka je pro nás hlavním úkolem pro udržení dlouhodobé spolupráce.

Společně se zákazníky se podílíme na vývoji nových výrobků a na zlepšení kvality stávající výroby.

Společnost se po celou dobu svého působení na trhu snaží zajistit dostatečné množství kvalitní suroviny pro výrobu formou dlouhodobých smluv s významnými pěstiteli. Surovina – pšenice pochází především z oblasti Hané, která má velice dobré podmínky pro její pěstování.

Meleme mouku ve Slatinicích a Věrovanech, s tradicí od roku 1750  

Základem kvalitní mouky je výběr dokonalého zrna a léty prověřený způsob zpracování. Ve Slatinicích se první mouka zpracovávala už na konci 18. století, takže kořeny naší tradiční výroby sahají hluboko do mlynářské historie. Společnost Malitas převzala oba mlýny v roce 1999 s cílem oprášit jejich zaniklou slávu. Troufáme si tvrdit, že za uplynulých dvacet let se nám to povedlo. Když se jakéhokoli pekaře v oblasti hornomoravského úvalu zeptáte, kde se mele ta nejlepší mouka, bez nadsázky vám řekne ve mlýnech Slatinice a Věrovany. A na to jsme právem hrdí. Hladkou věrovanskou dodáváme do menších pekáren i velkých hypermarketů.